KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14072095
nr 1407 2095
Thelma Aulio Paananen
(f. 1931), Finland
Etsning, "Slängkyss". Signerad, numrerad 21/360, daterad 1969. Motivet: 4x5 cm. Motivet: 14x12 cm, oramat löst blad
Thelma Aulio Paananen, svensk-finländsk målare, grafiker och tecknare född i Hartola i Finland 1931, bosatt i Haninge i Sverige.
måndag 5 juli 2021
kl 18:08:21
Thelma Aulio Paananen
Läs mer om Thelma Aulio Paananen